III Gminne Międzyszkolne Potyczki Ortograficzne za nami. ![]()
![]()
Dziś w naszej szkole spotkali się najlepsi znawcy zasad ortograficznych z terenu Gminy Lipno. Uczestnicy stanęli w szranki w dwóch kategoriach wiekowych - klas IV-VI oraz VII-VIII.
Naszą placówkę po przebrnięciu szkolnych eliminacji reprezentowali: w młodszej grupie wiekowej Maria Radoń, Lilianna Ratajczak i Filip Pawlak oraz Maja Maćkowiak, Paulina Sieracka i Patryk Skrzypczak w kategorii klas VIi-VIII. Należą się im wielkie brawa, bo dotarli do finału potyczek.
Dziś młodzi adepci języka polskiego musieli zmierzyć się z dyktandami o wysokim stopniu trudności. Trzeba było sprostać takim wyrazom jak: gżegżółka, rzeżucha, chyżo, kszyk, chochla, uwarzyć itp. ![]()
W trudnym pojedynku na.... słowa Mistrzynią Potyczek Ortograficznych w kategorii klas IV-VI została Lilianna Ratajczak. W kategorii klas VII-VIII drugie miejsce zajął Patryk Skrzypczak, a trzecie Paulina Sieracka.
Serdecznie gratulujemy Wam sukcesów w III Gminnych Potyczkach Ortograficznych. ![]()
![]()























